خندیدن دختر دونالد ترامپ فارغ التحصیل دونالد ترامپ

خندیدن: دختر دونالد ترامپ فارغ التحصیل دونالد ترامپ لس آنجلس زناشویی دانشگاه زندگی آرایش

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مهمترین دلایل زیاد کردن قیمت دلار

طی روزهای گذشته بازار دلار و سکه با عوض کردن و تحولات نسبتا زیادی همراه شده است هست؛ به طوری که در این هفته قیمت دلار جهت نخستین بار در امسال از مرز ۴۰۰۰ تومان

مهمترین دلایل زیاد کردن قیمت دلار

مهمترین دلایل زیاد کردن قیمت دلار

عبارات مهم : ایران

طی روزهای گذشته بازار دلار و سکه با عوض کردن و تحولات نسبتا زیادی همراه شده است هست؛ به طوری که در این هفته قیمت دلار جهت نخستین بار در امسال از مرز ۴۰۰۰ تومان عبور کرد و سکه هم به بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید. جهت این زیاد کردن قیمت، دلایل متفاوت داخلی و بین المللی مطرح می شود.

محمد لاهوتی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: واقعیت موجود در کشور ما این است که قیمت دلار به مدت چهار سال با وجود تورم، زیاد کردن متناسب نداشته است و این فنر با ارزهایی که دولت به بازار تزریق می کرده پایین نگه داشته شده است هست. هر لحظه این مسئله مورد نقد فعالان اقتصادی و به خاص صادرکنندگان بوده و گوش شنوایی هم وجود نداشته است.

مهمترین دلایل زیاد کردن قیمت دلار

وی افزود: از طرفی این تذکر هم داده می شد که به دلایل متعددی ممکن است دولت نتواند ارز مورد نیاز را تزریق کند و این فنر رها شود که به نفع تولید، صادرات، واردات و به طور کلی اقتصاد کشور نیست.

رئیس کنفدراسیون صادرات ادامه داد: ثبات و آرامش در بازارها مهمترین فاکتور مورد توجه فعالان اقتصادی است ولی این اتفاق نیفتاد؛ ضمن اینکه دولت به دنبال یکسان سازی قیمت دلار هم بوده ولی قبل از آن نیازمند واقعی سازی قیمت ارز است.

طی روزهای گذشته بازار دلار و سکه با عوض کردن و تحولات نسبتا زیادی همراه شده است هست؛ به طوری که در این هفته قیمت دلار جهت نخستین بار در امسال از مرز ۴۰۰۰ تومان

وی اضافه کرد: شاهد هستیم که طی دو سه هفته گذشته قیمت ارز مبادله ای زیاد کردن بیشتری پیدا کرده و به سمت اوج در حرکت است ولی چون تاکنون تزریق ارز در بازار به صورت متداول و متناسب از سوی دولت انجام نشده، لذا فاصله بین دلار آزاد و مبادله ای زیاد از گذشته شده است هست.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: توصیه دیگر هیاهوی اخیر آمریکایی ها در مورد خروج از برجام بوده که زیاد کردن قیمت های جهانی طلا را به دنبال داشته و همه این موارد در اوضاع قیمت دلار تاثیرگذار بوده هست. ضمن اینکه دولت جهت یکسان سازی قیمت ارز می خواهد درشرایطی این کار را انجام دهد که قیمت را واقعی کند؛ بنابرین فاصله گرفتن قیمت دلار آزاد از مبادله ای می تواند به واقعی سازی قیمت دلار هم کمک کند.

وی همچنین تصریح کرد که صادرکنندگان از اوضاع فعلی بازار ارز استقبال نمی کنند، بلکه خواهان ثبات و واقعی بودن قیمت ها هستند.

مهمترین دلایل زیاد کردن قیمت دلار

به گزارش ایسنا، قیمت دلار از چند روز پیش روند صعودی خود را در کشور عزیزمان ایران شروع کرده هست؛ به طوری که قیمت هر دلار در بازار غیررسمی به ۴۰۶۰ تا ۴۰۷۰ تومان هم رسیده هست. این در حالی است که قیمت دلار مبادله ای در حال حاضر ۳۴۱۱ تومان است.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | تزریق | اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz